Αρχική σελίδα » Προβολή νέων

01.04.2016

6ο Πανελλήνιιο Συνέδριο Συμβουλευτικής Ψυχολογίας

01/04/2016

Ο Κλάδος Συμβουλευτικής Ψυχολογίας της Ελληνικής Ψυχολογικής Εταιρείας (ΕΛΨΕ), υπό την αιγίδα της Σχολής Επιστημών της Αγωγής του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών και σε συνεργασία με  τα τμήματα Π.Τ.Δ.Ε. και Τ.Ε.Α.Π.Η., διοργανώνουν το 6ο Πανελλήνιο Συνέδριο Συμβουλευτικής Ψυχολογίας με θέμα: «Ζητήματα Πολυπολιτισμικότητας και Κοινωνικής Δικαιοσύνης στη Συμβουλευτική Ψυχολογία». Το συνέδριο θα πραγματοποιηθεί στην Αθήνα από τις 4 έως τις 6  Νοεμβρίου 2016, στους χώρους του Μαρασλείου Διδασκαλείου και στο Πολεμικό Μουσείο Αθηνών.

Στόχος του  Συνεδρίου είναι η δημιουργία ενός γόνιμου εδάφους για την ανταλλαγή εμπειριών και απόψεων, τόσο σε θεωρητικό όσο και σε εφαρμοσμένο επίπεδο στο τόσο επίκαιρο αυτό θέμα  της εποχής μας.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφτείτε την ιστοσελίδα του συνεδρίου

www.counsellingpsychology2016.gr